Úvodní strana » MŠ Beruška » O berušce

O berušce

Mateřská škola Beruška je soukromé zařízení rodinného typu (do 22 dětí ) zařazené do sítě škol a předškolních zařízení MŠMT.

Byla založena v r. 1997 a je umístěna na východním okraji Prahy v městské části Běchovice, v klidném a čistém prostředí. Vlastní provoz je ve vile se zahradou, která je dětmi celoročně bohatě využívána. Kromě nové dětské sestavy Rainbow a dalšího běžného vybavení pro děti, byl v zahradě vybudován ovál, na kterém děti jezdí velké závody formule 1 - Beruška. V zahradě je také malý umělý svah, kde v zimním období děti bobují a sáňkují.

Vzhledem k relativně malému kolektivu, přísnému dodržování hygieny, používání ekologických antialergizujících materiálů a pravidelnému ekologickému úklidu (mikroorganismy, roztoči) se ve školce podařilo výrazně snížit nemocnost dětí. K tomuto výsledku také značně přispěla čistička vzduchu, kterou máme neustále v provozu. Navštěvujeme také soukromý bazén s vyhřívanou vodou.

Program školky: (program se přizpůsobuje zájmu, potřebám dětí a jejich rodičů)

• Předškolní výchova - samostatnost, předčtenářská gramotnost, rozvoj komunikace, logické uvažování, grafomotorika, předmatematické dovednosti, rozvoj hrubé motoriky, kreativní myšlení

• Výtvarné zaměření

• Pravidelná logopedická cvičení

• Kulturní zaměření – každý měsíc nás navštěvuje loutkové divadlo

• Jóga pro nejmenší + aerobic

• Flétna – od čtyř let věku

• Pianino - od pěti let věku

• Zábavná angličtina -  každý den, při které děti přirozenou a hravou formou získávají základy jazyka.

• Ekologická ložnice + zvlhčovač vzduchu

• Otužovací program - Plavání, Solná jeskyně

• 2x týdně je hudebně - taneční kroužek, při kterém vznikl "umělecký" soubor Beruška.

• Pitný program

• Vánoční a závěrečná besídka pro rodiče a přátele školy

• Možnost zprostředkování osobního hlídání dětí

Všechny tyto aktivity jsou vedeny v zábavném duchu, avšak u dětí spouští obrovský potenciál jejich schopností a dovedností. Současná přítomnost mladších a starších dětí přirozeně nutí mladší učit se od starších a starší aktivně sdělovat své zkušenosti mladším.

V průběhu roku se pořádají aktuální akce a slavnosti u příležitosti Vánoc, Nového roku, karnevaly, vítání jara, čarodějnice, svátky a narozeniny dětí a jiné veselice. Všechny tyto programy jsou bohatě navštěvovány rodiči, se kterými je školka v neustálém kontaktu a jejich nápady a připomínky jsou operativně využívány.

Zdraví našich dětí je pro nás jednou z priorit a proto jsme v pravidelném kontaktu s pediatrem, stomatologem a ortopedem, v případě nutnosti logopedem a psychologem. O děti se pravidelně stará dětská zdravotní sestra s odborným pedagogockým vzděláním. :-)

Ve vybavení školky kromě standardních hraček vhodných pro jednotlivé věkové kategorie je kladen zvláště důraz na hračky, které děti inspirují k aktivní hře (např. skládačky). O děti pečují 4 pedagogové, jejichž hlavním cílem je vytvořit pro ně klidné domácí prostředí, ve kterém jsou atraktivní formou připravovány na přechod do základní školy. Vzhledem k rodinnému typu zařízení je v naší školce obzvláště využíván individuální přístup. Tím se snažíme maximálně podchytit a rozvinout schopnosti jednotlivých dětí.

Radostný a spokojený úsměv dítěte je pro nás tou největší odměnou.

Den otevřených dveří - každé úterý od 9 do 11 hodin

Mgr.Hana Sojková