Úvodní strana » Letní provoz

Letní provoz aneb příměstský tábor s Beruškou

Léto s MŠ Beruškou

V naší MŠ Beruška připravujeme letní program plný zábavy a dobrodružství. Společně s dětmi se odebereme do světa divů, zázraků a především fantazie. Naším hlavním cílem je, aby děti společně s námi zapomněly na všední starosti a povinnosti. Chceme jim vytvořit takové podmínky, aby se cítily spokojené, zabavené a veselé. Vždyť jedině úsměv na dětské tváři je právě to, co se nedá ničím nahradit. Dětská tvář je bezelstná a pravdivá. Když vidíte dítě, které se směje a raduje, můžete si být jisti, že se mu daří dobře a je o něj postaráno!

Na měsíc červenec chystáme čtyři tematické celky na téma „Trempské léto“

První týden ponese jméno „Týden na vodě“. Ve středu zahájíme vodáckou výpravu . Představíme si, že vyrážíme na dětmi vybranou řeku. Podle mapy vybereme plán, připravíme a vyrobíme si vše co je potřebné pro takovou cestu. Budeme si hodně povídat a naučíme se nové říkanky a písničky, které se týkají cestování po řekách. Brva tohoto týdne bude modrá. Poslední den „na vodě“ se oblékneme všichni pouze do modrého oblečení uděláme si pořádnou oslavu celé naší výpravy. Popovídáme si o všem, co jsme zažili na vodě a co nám to přineslo. Když budeme hodně šikovní, postavíme si i „pravou“ kanoi. Tak všem vodákům: „AHOJ!!!“.

Druhý týden se bude jmenovat „Týden na horách“. Po vodácké výpravě se vydáme za dobrodružstvím do hor plných nevyzpytatelných překážek a tajů, jaké mohou skrývat jen vysoké a ohromné hory jak už u nás v Čechách, tak i v jiných zemích. Budeme poznávat hory, pohoří. Jejich výhody, ale i nebezpečenství. Naučíme se i stručnou historii a možná si na závěr zahrajeme na Podkrkonošské pohádky. Jsem zvědavá, jak se to bude líbit Krakonošovi!?  Barvičku si dáme červenou, abychom byli hodně vidět.

Třetí týden se přeneseme pomocí naší fantazie k moři. Budeme tedy cestovat za mořem a exotickou krajinou. Toto téma si nabízí spoustu hudebních a tanečně-sportovních her a aktivit. Budeme mít možnost při přízni počasí navštívit bazén a vykoupat se.  Barvu budeme mít pestrobarevnou. Každý si vybere oblečení nejrůznějších barev a modelů. To bude legrace!

Konečně čtvrtý a tedy i poslední týden našeho letního programu bude v duchu táboráků. Půjdeme kempovat, poznávat české lesy a vydáme se i do severní Ameriky seznámit se s indiánskými zvyky a tradicemi. Budeme hodně malovat a vyrábět z přírodních materiálů. Veškerou práci přizpůsobíme počasí a budeme trávit co nejvíce času „ve volné přírodě“ což bude ztvárňovat  z hlavní části naše školková zahrada. Na závěr týdne si vystrojíme indiánský karneval v barvě hnědé (to je barva kůže), zelené(ta bude přestavovat louky a jinou zeleň, jako například lesy) a dopřejeme si i ozdobné barvy, které užívali Indiáni pro nejen zkrášlení svých obleků, ale i sebesamé.

Jak jsem již výše naznačila, po celou dobu programu budeme samozřejmě klást velký důraz na pobyt v přírodě, rozvíjení dětské fantazie pomocí připravených projektů na daná témata. Každý týden je jinak barevný, na závěr se všichni oblékneme do jednotné barvy a uděláme tématickou oslavu. Pro zájemce chystáme každodenní program v angličtině – Hrajeme si s angličtinou, a proč? Aby nás bavila!!

Hodně se budeme zaměřovat na výtvarné a pohybově taneční projekty, rozvíjet kreativní dovednosti dětí. Chystáme se spolu s dětmi objevovat tajemství přírody a vydávat se do světa divů a zázraků. Veškerá výuka probíhá hravou formou a je přizpůsobena věku a individuálním potřebám dětí!

Chtěli byste se také přidat? Přijďte se podívat k nám do kouzelné školky Berušky. Rádi Vám ji ukážeme a třeba si  i Vy s námi zazpíváte nebo něco postavíte.

Kontaktujte nás:

MŠ Beruška
775 602 125, 281932252
K Železnici 307, Praha 9, Běchovice II
msberuska.info@seznam.cz

Radostný a spokojený úsměv dítěte je pro nás tou největší odměnou!

Mgr.Hana Sojková

ředitelka